پایگاه اطلاع رسانی

عارف صاحبدل، هنرمند و نویسنده فرزانه استاد یعقوب قمری شریف آبادی

به سایت فروغ مهتاب خوش آمدید

خاطرات استاد یعقوب قمری شریف آبادی

نكته‌اي لطيف


سه روز پس از آن رؤياي صادقه، جناب استاد به همراه سه نفر ديگر از برادران سپاه به سمت تهران حركت نمودند تا از آنجا به لبنان اعزام شوند. وقتي در جاده ورامين ـ تهران مسافتي را طي كردند، جلوي ماشين آنها يك كاميون قرار گرفت كه تا چندين كيلومتر ماشين آنها در پشت سر آن كاميون حركت مي‌كرده است ديدگان استاد به مطلبي كه پشت كاميون نوشته شده بود، متوجه شد.


پشت آن كاميون اين بيت عرفاني جناب سعدي شيرازي (قدس سرّه) كه حاوي معاني بلندي است، درج گشته بود:
بسيار سفر بايد تا پخته شود خامي صوفي نشود ساقي تا سرنكشد جامي
حضرت استاد با ديدن اين شعر، فوراً آن را در دفتر خود يادداشت كرده و با زبان خويش زمزمه مي‌كردند و سپس بهاين جمله اشاره فرمودند كه «اين سفر، سفر پرماجرايي بايد باشد و مشكلات زيادي در پيش خواهيم داشت».
قبل از سفر ايشان مشكلات چنداني در لبنان به چشم نمي‌خورد، ولي آنگاه كه حضرتش در پادگان امام علي (ع) واقع در بعلبك لبنان مستقر شدند، طولي نكشيد كه مقرّ تفنگداران آمريكا، فرانسه و اسرائيل توسط مجاهدين لبناني منفجر شد و انفجارهاي متعددي نيز در يكي از مقرهاي اسرائيل بواسطه «تي.ان.تي» انجام گرفت كه در مجموع، تلفات سنگيني را براي رژيم اشغالگر برجاي گذاشت. پس از اين ضربه كاري به دشمن، جناب آقاي شمخاني، طي يك سخنراني در مسجد پادگان امام علي (ع) اعلام نمودند: «اگر تا به حال دشمن تلافي نكرده، غافل نباشيد و همواره در حال آماده‌باش قرار داشته باشيد». دو روز پس از صحبتهاي آقاي شمخاني، رژيم اسرائيل به منظور قابله به مثل، سكنه پادگان امام علي (ع) را با هواپيماي سوپراتاندارد فرانسوي مورد حملات موشكي قرار داد. كه در جريان اين بمباران هوايي بسياري از برادران رزمنده زخمي و يا شهيد شدند. حضرت استاد نيز كه در مجد پادگان در حال اقامه نماز ظهر و عصر بودند، جراحتهاي سطحي برداشتند كه به مدت يك هفته در بيمارستان بستري گرديدند.
و البته اين تنها گوشه‌اي از مصايب و سختيهاي اين سفر بود كه از همان ابتدا حضرتش بدان اشارت فرمودند.
برگرفته از كتاب سجده رمز خلاقيت عشق (نويسنده: علي نعيم‌الدّين خاني)


خاطرات معنوي و مشاهدات قلبي و باطني استاد يعقوب قمري شريف آبادي

کلیپ های تصویری

گلچینی از مجموعه سخنرانی های عارف هنرمند استاد یعقوب قمری شریف آبادی