پایگاه اطلاع رسانی

عارف صاحبدل، هنرمند و نویسنده فرزانه استاد یعقوب قمری شریف آبادی

به سایت فروغ مهتاب خوش آمدید

خاطرات استاد یعقوب قمری شریف آبادی

هجرت به شهرستان ورامين


از آن زمان كه خانواده محترم جناب استاد در شهرري سكني گرفتند تا سن 40سالگي حضرت استاد، زندگاني را به صورت مستأجري سپري مي‌ساختند و اين خود نشان از يك زندگي فقيرانه و ساده اما پر پيچ و خم داشت و آنگاه كه 40برگ از آن دفتر عظيم معرفت گشوده گشت ـ هرچند كه از هر ورقي يه ذكر جمله‌اي كوتاه قناعت ورزيديم


بار ديگر هجرتي رخ داد كه خود سر منشأ يك تحول عظيم روحي گرديد. گويي پس از 40سال سختي و گذر از امتحانات الهي وقت آن بود تا پيك ملكوت حضرتش را بر رسالتي عظيم نويد دهد و دست غيب سفري بزرگ را در برابرشان عينيت بخشد. از اينرو پس از گذراندن فراز و نشيب فراوان زندگي و صبر و استقامت در برابر مشكلات و مصايب به همراه خانواده گراميشان به شهرستان ورامين واقع در جنوب شرقي تهران هجرت نمودند و در شهرك مدرس ـ كه در آن زمان يعني اوايل انقلاب، بياباني بيش نبوده ـ سكني گزيدند كه هم‌اينك نيز در اين شهرك سكونت دارند.
شهرت شريف استاد (قمري) حكايت از يك سير هلالي دارد كه از شريف‌آباد به شهرري و از آنجا به ورامين هجرت نمودند و اين قوس سلوكي گويي قرين با شهرتش گشته و طي اين مدت با مهتاب همنشين بوده است. هم‌اكنون هلال نوراني آن وجود مبارك به بدر منير تبديل شده و پروانگان محفلش را بر گرد هاله تابانش به طواف كشانده و همواره عاشقان دلسوخته‌اش را تا مرز نيستي هدايت نموده است.
برگرفته از كتاب سجده رمز خلاقيت عشق (نويسنده: علي نعيم‌الدّين خاني)


خاطرات معنوي و مشاهدات قلبي و باطني استاد يعقوب قمري شريف آبادي

کلیپ های تصویری

گلچینی از مجموعه سخنرانی های عارف هنرمند استاد یعقوب قمری شریف آبادی