پایگاه اطلاع رسانی

عارف صاحبدل، هنرمند و نویسنده فرزانه استاد یعقوب قمری شریف آبادی

به سایت فروغ مهتاب خوش آمدید

خاطرات استاد یعقوب قمری شریف آبادی

پيشگويي استاد


اصل اين جريان حدود 12 سال قبل به هنگام سفر زيارتي استاد به حرم معنوي حضرت فاطمه معصومه (س) در قم با اتوموبيل يكي از شاگردان خويش اتفاق افتاده است كه شرح واقعه را از زبان شاگرد حضرت استاد مي‌خوانيم:


«ساعت 9 صبح بود و انوار طلايي آفتاب از پشت شيشه اتوموبيل چشمها را خيره مي‌ساخت. كوهها و تپه‌هاي كوچك و بزرگ كه جاي‌جاي آن پوشيده از گياهان و خارهاي گوناگون بود، افكار را تا دوردستها همراه خويش مي‌برد. پستي و بلندي‌هاي مسير تهران ـ قم، آدمي را به ياد فراز و نشيب سلوك مي‌انداخت و بيابان وسيع و گسترده اطراف جاده، دل را به تدبر در آفاق و انفس وا مي‌داشت. اينجانب در‌حالي‌كه به رانندگي مشغول بودم، با جناب استاد نيز به صحبتهاي معنوي و عرفاني مي‌پرداختم. نيمي از راه را پشت سر نهاده بوديم كه بنده موضوعي را به قرار ذيل مطرح كردم.
از آنجايي كه به عنايت پروردگار متعال حدود 5 ماه ديگري فرزندي به ما عطا مي‌شد، خدمت استاد عرض نمودم: «پيشگوي محله‌مان كه سخنانش تاكنون همه درست و مطابق با واقع درآمده، گفته است كه فرزندم پسر خواهد شد. علاوه بر اينكه برخي از همسايه‌ها و آشنايان و نيز مادر خود بنده خواب ديده كه مولودمان پسر خواهد بود و حتي نام عباس را نيز براي آن انتخاب كرده‌اند».
حضرت استاد قمري پس از شنيدن اين سخنان رو به اينجانب نموده و دست خويش را پشت گردنم گذاردند و بعد از آنكه سرم را به طرف خودشان كشيدند، اينچنين فرمودند: «خوب گوش كنيد، ببينيد چه مي‌گويم! به من بگوييد اينجا كجاست؟!». حقير كه از اين عمل استاد در شگفت مانده بودم و علت آن را نمي‌دانستم، با كمال ادب به ايشان پاسخ دادم كه «آقا اينجا نزديكي‌هاي درياچه حوض سلطان است!!». سپس استاد با كلماتي راسخ و سخناني برخاسته از صفاي دل و جان و اراده و حال، اينگونه فرمودند: «فرزندت دختر خواهد شد. اسمش را هم عصمت بگذار. فراموشت نشود (كه اين جمله را حدود شش يا هفت مرتبه تكرار فرمودند)!!».
اين‌گونه بود كه در پرتو آن بيانات استوار و روحاني و عنايت حضرت دوست چند ماه بعد از اين واقعه كه حضرت استاد پيشگويي تولد يك دختر را نموده بودند، نويد قدوم فرزندي پاك و معصوم را شنيدم كه نام او را عصمت نهاديم. جالب اينكه فرزند دوم بنده نيز كه همگي انتظار پسر بودنش را داشتيم همانند واقعه قبل، با فرمايش جناب استاد مبني بر دختر بودن او دختر متولد شد و بنابر توصيه استاد معظم، اسم او را فاطمه گذاشتيم».
برگرفته از كتاب سجده رمز خلاقيت عشق (نويسنده: علي نعيم‌الدّين خاني)


خاطرات معنوي و مشاهدات قلبي و باطني استاد يعقوب قمري شريف آبادي

کلیپ های تصویری

گلچینی از مجموعه سخنرانی های عارف هنرمند استاد یعقوب قمری شریف آبادی