پایگاه اطلاع رسانی

عارف صاحبدل، هنرمند و نویسنده فرزانه استاد یعقوب قمری شریف آبادی

به سایت فروغ مهتاب خوش آمدید

خاطرات استاد یعقوب قمری شریف آبادی

موهبت دوست


مردان الهي همواره در مسير حركت و سلوك خويش به سوي اهداف الهي، با مشكلات عديده‌اي روبرو هستند و از سوي ديگران زخم زبانها، تهمتها و مصايب گوناگوني را متحمل مي‌شوند. اما هيچگاه اين امور آنان را از فعاليت و همت در راستاي هدايت و خدمت به خلق و جهاد و مبارزه، منصرف نمي‌سازد.


حضرت استاد قمري نيز كه از زمره ياران صديق انقلاب و بندگان راستين حضرت دوست مي‌باشند، هميشه از گوشه و كنار مورد آزار و اذيت كج‌انديشان قرار داشته‌اند. شايد سخت‌ترين تهمتي كه به فرد مخلَص و صادق مي‌توان زد، تهمت نفاق باشد. از اينرو برخي ظاهربينان كه نسبت به حضرتش دشمني و بدبيني داشتند، نسبت نفاق به ايشان دادند. استاد كه جز صداقت و خدمت الهي هيچ شائبه‌اي در نيات و رفتارشان ديده نمي‌شود، به شدت از اين تهمت ناروا ناراحت شده و قلبشان از اين سخن بي‌اساس محزون گرديد.
شبي در عالم خواب، مقتداي الهي و راهبر معنوي خويش را مشاهده نمودند كه خطاب به حضرتش فرمود: «چرا اينقدر ناراحت هستيد؟». استاد پاسخ دادند: «آقا آنها چيزي را به من نسبت مي‌دهند كه در وجود بنده نيست». آن نور ديده استاد، حضرتش را در آغوش خود گرفته، خطاب به ايشان فرمودند: عزيزم ناراحت نشويد، با عمل خودتان به آنها ثابت كنيد كه اينطور نيست». سپس يك دستور سلوكي به ايشان عنايت فرمود كه «از نخستين شب چهارشنبه ماه رجب هر سال، تا آخرين شب چهارشنبه همان ماه، 200 صلوات به حضرات معصومين (عليهم السلام) هديه كنيد. در شب آخرين چهارشنبه ماه رجب، هرآنچه را كه بخواهيد، به شما عنايت خواهد شد».
اين رؤياي صادقه كه نويد يك عنايت بزرگ و موهبت روحاني را مي‌داد، براي ايشان موجبات مسرت قلبي و شادماني روحي بسياري را فراهم آورد. از اينرو از آن سال به بعد در هر ماه شريف رجب، دستور مقتداي معنوي و الهي خويش را صادقانه و از سر شوق و ذوق عمل مي‌كردند.
اگر چه فرستادن 200 صلوات در هر شب، با آن همه كار و فعاليت مداوم روزانه و نيز ارشاد و هدايتهاي بي‌وقفه جوانان مشتاق شناخت و طهارت و برطرف ساختن مشكلات معنوي افراد گوناگون، زحمت سختي بسيار زيادي براي جناب استاد به شمار مي‌رفت، ولي بعد از آن ذكر معنوي، الطاف و عنايات غيبي و فيوضات و كرامات بسيار بزرگي به ايشان عنابت مي‌گشت و به خاطر همان اذكار معنوي، افاضات و كرامات بسيار عظيمي بر حضرتش تفضل گرديده و حقايق و اسرار عميق زيادي بر ايشان كشف شده كه براستي تا آدمي بدان مقام عظيم قرب دست نيابد، درك حقيقت آن حقايق و فيوضات روحاني غير ممكن مي‌نمايد.
برگرفته از كتاب سجده رمز خلاقيت عشق (نويسنده: علي نعيم‌الدّين خاني)


خاطرات معنوي و مشاهدات قلبي و باطني استاد يعقوب قمري شريف آبادي

کلیپ های تصویری

گلچینی از مجموعه سخنرانی های عارف هنرمند استاد یعقوب قمری شریف آبادی