پایگاه اطلاع رسانی

عارف صاحبدل، هنرمند و نویسنده فرزانه استاد یعقوب قمری شریف آبادی

به سایت فروغ مهتاب خوش آمدید

خاطرات استاد یعقوب قمری شریف آبادی

سفر بزرگ


سالها پيش جناب استاد شبي در عالم رؤيا مشاهده نمودند در حرمي كه هويت آن بر ايشان مشخص نبوده، هستند. ناگهان همه مردم فوراً از حرم خارج شدند و لحظه‌اي بعد كه ايشان به تنهايي در گوشه حرم، نزديك ضريح نشسته بودند. خانم محجبه‌اي را مشاهده كردند كه به همراه جواني كه خدمتكار آن خانم بود، از پشت ضريح به سمت ايشان آمدند.


در دستان آن جوان يك سيني چاي قرار داشت. سپس آن خانم رو به استاد كرده، مي‌فرمودند: «خودتان را براي يك سفر بزرگ آماده كنيد». بعد به آن جوان امر مي‌كردند تا يك چاي به ايشان بدند. استاد چاي را گرفتند و با اشتها نوشيدند. البته آن چاي رنگ و مزه‌اش با چاي‌هاي معمولي فرق داشت؛ رنگي ارغواني با مزه‌اي بسيار دلپذير. پس از آنكه حضرت استاد چاي را نوشيدند يك حالت وجد و جذبه عشق روحاني به ايشان دست داد و با همان حال از حرم خارج شده، به سمت كوهستان حركت نمودند.
تعبير ايشان از آن رؤياي معنوي اين است كه «منظور از سفر بزرگ همان سِمت استادي و مقام ارشاد و هدايت جوانان مي‌باشد كه به عنايت ربوبي چندين سال است به صورت جلسه «فروغ محفل روح الله» واقعيت عيني يافته است. زيرا هدايت نسل جوان به راه اصيل الهي و راهنمايي آنها در ابعاد گوناگون عرفاني، روحي، معنوي و اجتماعي حقيقتا خود گام نهادن در سفري بزرگ به شمار مي‌رود كه مشكلات بسيار زيادي را در پي دارد و استقامت و شكيبايي وافري را مي‌طلبد». البته نمود اين سفر بزرگ كه حضرتش با پشتوانه معرفت و عشق الهي بدان قيام نموده و از جان و دل تا رسيدن به مقصد تلاش مي‌كنند، در واقعه بعد بيشتر تبيين خواهد شد.
برگرفته از كتاب سجده رمز خلاقيت عشق (نويسنده: علي نعيم‌الدّين خاني)


خاطرات معنوي و مشاهدات قلبي و باطني استاد يعقوب قمري شريف آبادي

کلیپ های تصویری

گلچینی از مجموعه سخنرانی های عارف هنرمند استاد یعقوب قمری شریف آبادی