پایگاه اطلاع رسانی

عارف صاحبدل، هنرمند و نویسنده فرزانه استاد یعقوب قمری شریف آبادی

به سایت فروغ مهتاب خوش آمدید

خاطرات استاد یعقوب قمری شریف آبادی

سفر به عربستان


يكي از روحاني‌ترين و معنوي‌ترين سفرهاي استاد قمري شريف آبادي سفر به عربستان و مشرّف شدن به بيت‌الله‌الحرام و زيارت زيارتگاهها و اماكن مقدسه در سال 1359 هجري شمسي مي‌باشد. سرزميني كه انبيا و اولياي بي‌شماري را در طول تاريخ به خود ديده است. جايگاهي كه ختم رسالت و ظهور ولايت و نقطه جمع و اتحاد آحاد مسلمين، در آن وادي ايمن بوده است.


مدينه و مكه از جمله مهمترين و مقدسترين شهرهاي اين كشور، هر ساله پذيراي صدها هزار انساني است كه از شرق و غرب دنيا به گرد هم مي‌آيند تا در سرزمين عرفات ميثاق توحيدي ببندند و در مني عهدنامه خون امضا كنند و با معرفتي برخاسته از صفاي باطن و خلوص نيت بر گرد كعبه دل، سرود يكتاپرستي سر دهند. از اينرو مكه، اين حرم امن الهي، همواره به قدوم نوراني اولياءالله افتخار مي‌كند و كوههاي مدينه به زمزمه نيمه شب اينان اشتياق مي‌ورزد.
و اين‌بار اين كانون توحيد، ميزبان كسي شده بود كه سالها انتظارش را مي‌كشيد. عارفي گمنام كه جز در كوچه پس كوچه‌هاي خدمت و در زير آفتاب سوزان رياضت و در پيچ و خم سحرگاهان و در لب جويبار معرفت و صداقت نشاني از او نخواهي يافت. اين روح خستگي‌ناپذير در بلد امين نيز لحظه‌اي از انديشه خدمتگزاري به خلق و بندگي حق خارج نمي‌شد و بازار دنيا او را سرگرم نمي‌ساخت و هرگز از مبارزه با تاريكي و تاريك‌صفتان دست برنمي‌داشت. هم قيام درون را مراقب بود و هم جهاد برون را به خوبي ايفا مي‌كرد.
جناب استاد معظم آنگاه كه قدوم مباركشان را بر آن خاك نهادند تا آن زمان كه از اين وادي مقدس بار سفر بستند، جملگي در عبادت، خدمت و تبليغ همه جانبه براي نظام نوپاي اسلامي ايران به سر مي‌بردند. نهايت معنويت اين سفر از اينجا فهميده مي‌شود كه ايشان در طي اين مدت ضمن آنكه مُحرم بودند به عنوان خدمه گروه نو نيز به صورت يك كارمند تبليغاتي انجام وظيفه مي‌كردند و چون سال 59 با طليعه پيروزي انقلاب اسلامي مصادف بود، امر تبليغات در زمينه‌هاي اسلامي در مراسم حج بسيار مهم و حايز اهميت مي‌نمود.
برگرفته از كتاب سجده رمز خلاقيت عشق (نويسنده: علي نعيم‌الدّين خاني)


خاطرات معنوي و مشاهدات قلبي و باطني استاد يعقوب قمري شريف آبادي

کلیپ های تصویری

گلچینی از مجموعه سخنرانی های عارف هنرمند استاد یعقوب قمری شریف آبادی