پایگاه اطلاع رسانی

عارف صاحبدل، هنرمند و نویسنده فرزانه استاد یعقوب قمری شریف آبادی

به سایت فروغ مهتاب خوش آمدید

خاطرات استاد یعقوب قمری شریف آبادی

طبابتي رايگان


به خاطر اينكه «رحمت‌الله»، پدر گرامي حضرت استاد قمري، طي اين دو سال در روستاي عبدالله‌آباد رعيت بوده‌اند، جناب استاد نيز در تمام اين مدت به شغل شريف چوپاني اشتغال داشتند.


يكي از روزها كه ايشان، گوسفندان را به مرتع مي‌بردند، لباس قرمز رنگي را بر تن كرده بودن و از همان ابتداي روز كه به چرانيدن گوسفندان مشغول شدند، سرخي لباس ايشان، قوچي قوي هيكل با شاخهاي كشيده را در انديشه حمله‌اي بي‌مهابا به سوي ايشان ترغيب نمود، بطوري كه گويي هر لحظه براي شاخ‌زدن به ايشان منتظر فرصتي مناسب بود.
استاد كه نسبت به اين مسأله توجهي نداشتند، هنگام ظهر در حالي كه گوسفندان را براي استراحت در زير سايه درختان آن منطقه از روي پل مي‌گذراندند و سرگرم كار خويش بودند،‌ناگهان از ناحيه پشت ضربه‌ محكمي به كمر ايشان وارد آمده، به شدت به سوي درختان پرتاب شدند كه پس از برخورد با يكي از درختان زانوي چپشان شكسته و همان لحظه از شدت درد بيهوش گرديدند. اما پس از مدتي كه به هوش آمدند، ابتدا گمان كردند كه ارباب، او را با چوب زده است، ولي با اندكي تأمل فهميدند كه اين ضربه شديد از طرف آن قوچ قوي جثه بوده است. بعد از اين حادثه، استاد را به بيمارستان منتقل نمودند كه بعد از گذشت سه ماه، شكستگي پايشان ترميم گرديد. جالب اين است كه چون ورم رماتيسم در پاهاي ايشان برجاي مانده بود، شكستگي استخوان موجب شد تا ورم آن نيز به كلي محو شود.
بعدها كه استاد گرامي با دكتر در اين‌باره صحبت كردند، فهميدند كه شكستگي پاي ايشان سبب گشته بود تا ورم رماتيسم از پاهايشان مرتفع گردد و در واقع آن قوچ با اين عملش براي استاد طبابتي رايگان انجام داده بود.
برگرفته از كتاب سجده رمز خلاقيت عشق (نويسنده: علي نعيم‌الدّين خاني)


خاطرات معنوي و مشاهدات قلبي و باطني استاد يعقوب قمري شريف آبادي

کلیپ های تصویری

گلچینی از مجموعه سخنرانی های عارف هنرمند استاد یعقوب قمری شریف آبادی