پایگاه اطلاع رسانی

عارف صاحبدل، هنرمند و نویسنده فرزانه استاد یعقوب قمری شریف آبادی

به سایت فروغ مهتاب خوش آمدید

خاطرات استاد یعقوب قمری شریف آبادی

طواف دل


برخي از اهل دل كه بر قله خلوص و معرفت نشسته‌اند، گاهي پيش از آنكه جامه عمل بر تن كنند به پاداش الهي متنعم گشته و مقبول درگاه حضرت دوست واقع مي‌شوند. به همين خاطر جناب استاد در اولين شبي كه در مكه اقامت گزيدند در عالم خواب مشاهده نمودند كه زائرين بيت‌الله‌الحرام در سالني بزرگ سكني گزيده و به استراحت مشغولند.


ر آسايشگاهي كه حضرت استاد به همراه ساير زائرين گروه خويش بودند، همه به صورت زشت و نامطلوبي خوابيده بودند. بجز تعداد انگشت‌شماري كه جناب استاد نيز از جمله آنها بود. ناگهان در آسايشگاه گشوده شد و دو نفر با وقار و هيبتي معنوي وارد گرديدند. در دست يكي از آن دو، ليستي بزرگ به صورت لوح پيچيده شده وجود داشت كه در آن اسامي كساني را كه حجشان مقبول مي‌شد، نوشته بودند. كسي كه ليست در دست داشت، آن را باز كرده و لحظه‌اي در آن نگريست. سپس اسم چهار نفر را نام برد كه نام شريف حضرت استاد در ميان آنها اولين اسم قرار داشت. اين اسمها نام كساني بود كه از ميان آن گروه 120نفري حج آنها مورد پذيرش قرار مي‌گرفت. دو نفر آنها از خدمه بودند و دو نفر هم از حجاج كه حضرت استاد جزء خدمه بشمار مي‌رفتند. افزون بر آنكه ايشان مُحرم نيز بودند. وقتي آن دو نفر اسامي مربوط را خواندند به آسايشگاه تعدي رفته و همين‌طور تا آخر از هر گروه اسم عده‌اي را كه زيارتشان مقبول بود، مي‌خواندند.
خوشا به حال آنانكه علاوه بر طواف گِل، طواف دل را نيز از ديده خود دور نمي‌دارند و همواره با شناخت و معرفت در تهذيب قلوب خود و خدمت به خلق سعي بليغ دارندكه حج واقعي همين است و بس.
برگرفته از كتاب سجده رمز خلاقيت عشق (نويسنده: علي نعيم‌الدّين خاني)


خاطرات معنوي و مشاهدات قلبي و باطني استاد يعقوب قمري شريف آبادي

کلیپ های تصویری

گلچینی از مجموعه سخنرانی های عارف هنرمند استاد یعقوب قمری شریف آبادی