پایگاه اطلاع رسانی

عارف صاحبدل، هنرمند و نویسنده فرزانه استاد یعقوب قمری شریف آبادی

به سایت فروغ مهتاب خوش آمدید

خاطرات استاد یعقوب قمری شریف آبادی

كبوتر حرم


از جمله سفرهاي معنوي حضرت استاد قمري شريف آبادي كه پس از بازگشت از لبنان و سوريه (سال 1366 هـ.ق) به همراه خانواده محترم خود داشتند، زيارت ثامن‌الحجج حضرت امام رضا (ع) مي‌باشد.


 يك روز كه ايشان به همراه خانواده محترم خود در صحن حضرت امام رضا (ع)، مقابل سقاخانه اسماعيل طلايي نشسته بودند، واقعه‌اي رخ داد كه شرح آن از اين قرار است:
صحن حرم شلوغ بود و زائران بسيار انبوهي در حال رفت و آمد بودند. گنبد و گلدسته‌هاي حرم نيز مملوّ از كبوتراني بود كه گاهگاهي دسته‌اي از آنها گنبد حرم را طواف مي‌كردند و پس از چند بار چرخش، دوباره بر روي آن آشيانه مي‌گرفتند و دسته‌اي ديگر بال مي‌گشودند. در اين حين حضرت استاد متوجه كبوتري شدند كه از بالاي گلدسته حرم حضرت امام رضا (ع) بلند شده و به سمت صحن سرازير گرديد و به دور صحن شروع به چرخيدن نمود. ايشان كبوتر را به خانواده‌شان نشان دادند و فرمودند: «اين كبوتر همچون باز شاهي است. همين الان مي‌آيد و روي شانه راستم مي‌نشيند».
تعدادي از زائران كه در نزديكي استاد نشسته بودند و سخنان ايشان را مي‌شنيدند، متعجبانه به كبوتر چشم دوخته بودند. كبوتر چرخي به دور صحن زد و به طرف حضرت استاد فرود را آغاز كرد و به آرامي بر روي شانه راست ايشان نشست. گويا اين كبوتر، هماي عنايت حضرت امام رضا (ع) بو كه زائر عاشقش را به حضور مي‌طلبيد.
سپس استاد كبوتر را در دستان خويش گرفتند و دست نوازش بر سر و رويش كشيدند و بعد رو به كبوتر كرده، فرمودند: «پرواز كن برو». كبوتر به پرواز درآمد و از آغوش استاد به سوي آسمان اوج گرفت و پس از اندك زماني بر روي نقاره‌خانه نشست و پس از آن نيز از روي نقاره‌خانه به سمت گلدسته حضرت امام رضا (ع) پرواز نمود.
برگرفته از كتاب سجده رمز خلاقيت عشق (نويسنده: علي نعيم‌الدّين خاني)


خاطرات معنوي و مشاهدات قلبي و باطني استاد يعقوب قمري شريف آبادي

کلیپ های تصویری

گلچینی از مجموعه سخنرانی های عارف هنرمند استاد یعقوب قمری شریف آبادی