پایگاه اطلاع رسانی

عارف صاحبدل، هنرمند و نویسنده فرزانه استاد یعقوب قمری شریف آبادی

به سایت فروغ مهتاب خوش آمدید

خاطرات استاد یعقوب قمری شریف آبادی

فعاليتهاي تبليغاتي استاد در عربستان


به طور اجمال و كوتاه فعاليتهاي جناب استاد قمري در عربستان عبارتند از: برخورد بسيار نزديك و تند با نيروهاي سعودي در مدينه و مكه به اتفاق مجاهدين فلسطيني و زائران ايراني، از بين بردن اعلاميه‌هايي كه در مراسم حج بر ضد نظام اسلامي تبليغ و توزيع مي‌شد، همكاري بسيار نزديك با دفتر حضرت امام (قدس سرّه) در مكه و مدينه، ارتباط نزديك با برخي از روحانيون عراقي و گرفتن اعلاميه از آنها كه همه را با كمك حجاج فلسطيني توزيع مي‌كردند، توزيع اعلاميه‌هايي در بين حجاج كه مربوط به نظام الهي انقلاب ايران و رهبري حضرت امام خميني (قدس سرّه) بود كه بعضاً آنها را مخفيانه درميان اوراق قرآن كريم نيز قرار مي‌دادند و..


از جمله شيرين‌ترين خاطرات تبليغاتي استاد، آنست كه وقتي از دهكده اُحد گذر مي‌كردند، كودكان و نوجوانان آن منطقه را كه گاهي به 30 نفر مي‌رسيدند، جمع مي‌نمودند و پول خود را كه همان دينار بوده به آنها رايگان مي‌بخشيدند. سپس با سردادن شعارهاي انقلابي آنان را به پيروزي از خويش به شعار دادن، ترغيب مي‌كردند. نوجوانهاي عرب نيز مشتاقانه فرياد مي‌زدند: «اَللهُ واحِد، خُمَيْني قآئِد». وقتي عده‌اي از حجاج نسبت به عمل ايشان شكايت كردند كه چرا پولتان را به اين عربها مي‌دهيد، در پاسخ مي‌فرمودند: «بنده براي تبليغ انقلاب اسلامي به اينجا ‌مده‌ام». جالب آن است كه وقتي حضرت استاد سوار ماشين مي‌شدند تا آنجا را ترك گويند، بچه‌هاي عرب تا صدها متر به دنبال ماشين مي‌دويدند و شعارهايي را كه از جناب استاد آموخته بودند، سر مي‌دادند.
يكي ديگر از خدمات انقلابي حضرت استاد در مراسم حج كه حكايت از خصلت شجاعت و شهامت ايشان دارد، اين بود كه هر كاروان زيارتي در مراسم بزرگ حج براي اينكه حجاج آن سرگردان نباشند و گروه خود را براحتي شناسايي كنند، يك نفر از ميان گروه علامت مخصوصي را حمل مي‌كرد تا زائرين گروه مربوطه، به مشكلي برنخورند. علامت مخصوصي كه در گروه حضرت استاد ـ گروه 111 ـ معين شده بود تمثال مبارك حضرت امام خميني (قدس سرّه) بود كه آن را بر روي يك پارو چسبانده و به دست گرفتند. اگرچه در آن زمان تبليغ از امام خميني (ره) و انقلاب تازه به ثمر رسيده ايران اسلامي در مراسم حج ممنوع بود، اما جناب استاد در كمال شهامت شخصا به اين كار اقدام نمودند.
واقعه خواندني دراين‌باره اين است كه يكي از روزها كه حجاج به سمت جمرات حركت مي‌كردند و علامت مخصوص گروه در دستان استاد بود، ناگهان ايشان خود را در ميان هوا مي‌يابد. يكي از زائران سياه‌پوست سوداني با قدي كشيده و بدني تنومند و هيكلي قوي، وقتي اين شجاعت را در امر تبليغ انقلاب ايران از جانب استاد مشاهده مي‌كند بسيار خوشحال شده، استاد را بر شانه‌هاي خود بلند نموده و از اين عمل جوانمردانه ايشان حمايت مي‌كند و ابراز شادي و مسرت مي‌نمايد.
برگرفته از كتاب سجده رمز خلاقيت عشق (نويسنده: علي نعيم‌الدّين خاني)


خاطرات معنوي و مشاهدات قلبي و باطني استاد يعقوب قمري شريف آبادي

کلیپ های تصویری

گلچینی از مجموعه سخنرانی های عارف هنرمند استاد یعقوب قمری شریف آبادی