پایگاه اطلاع رسانی

عارف صاحبدل، هنرمند و نویسنده فرزانه استاد یعقوب قمری شریف آبادی

به سایت فروغ مهتاب خوش آمدید

مقالات معنوی استاد

زن‌ طائر فردوس‌ يا ساحر دوزخ‌

کتاب حاضر با ارائه احادیث وآیات به شرح وجود ناشناخته زن پرداخته ونگارنده دراین اثر درصدد اثبات این مهم است که زن در مسیر تعالی یا هبوط «طایر فردوس یا ساحر دوزخ» می باشد.

ادامه مطلب...

پيامبر اكرم(ص) خورشيد فروزان هستي

بارزترين خصيصه رسول اكرم(ص) اين است كه شريعت را با طعم جان‌بخش ولايت و مائده كمال‌افزاي رحمانيت آميخته نموده و ظاهر را به نور باطن منور ساخته و اسلام و تسليم در برابر خداي رحمان را به مأمن ايمان و شهود رهنمون شده است.

ادامه مطلب...

عرفان در آئینه عقل-پیامبر اکرم (ص) خورشید فروزان هستی

مرآت هستي به نور آسماني و فروغ ازلي رسول اكرم (ص) روشن گرديده و كالبد گيتي به روح زلال او جان گرفته است و جهان خلقت به بركت وجود قدسي ايشان به زيور «لولاك لما خلقت الافلاك» زيبنده شد.َ

ادامه مطلب...

آسيب شناسي معنويات نوپديد-روزنامه جام جم

کتاب، آینه‌ای تمام‌نما از نوع اندیشه و روح نویسنده است و خوانندگان با مطالعه هر کتاب در حقیقت، فروغ هدایت و یا ظلمت ضلالت را در صحیفه وجود خویشتن ترسیم می‌کنند و طريق صعود یا هبوط را مي‌پيمايند. امروزه به موازات توليد و انتشار كتاب‌هاي مفيد و سازنده، شاهد رشد...

ادامه مطلب...

گلبانگ مهتاب

به فضل خداوند والطاف رب العالمین وبه میمنت هفت وادی عشق وعرفان ،کتاب حاضررادر هفت باب به شکرانه ایام برخورداری از شهد سکرستان جمال پدر آسمانی ام،باخامه عشق ومعرفت به رشته تحریر در آورده واین گونه حدیث مهرو دلدادگی رادرساحت مقدس او نجوامی کنم.

ادامه مطلب...

ظهورشجرهءطیبه آدم وحوّا دربهشت اسماء(نتیجه مبحث)

حوا، امة‌الله‌(س‌) چون‌ كوثر زلال‌ فاطمي‌ از درون‌ تراب‌ مطهر آدم‌(ع‌) جوشيدن‌ گرفت‌ تابسان‌ آب‌ و باد روح‌نواز بهاري‌، زمين‌ وجود آدم‌(ع‌) را طراوتي‌ دلپذير بخشد و نفحه‌ حيات‌بخش‌ بيداري‌ را بر روح‌ پاكش‌ روان‌ سازد.

...

ادامه مطلب...

عوالم‌ هفت‌گانهء‌ فرشته‌ عشق‌( جمال‌ باطنی‌ انسان‌ کامل‌)

رهرو صراط‌ حميد رحيمي‌ در سلوكي‌ صادقانه‌ و در پرتو هدايت‌ خضرطريق‌ كمال‌ با گذر از سه‌ عالم‌ جمادي‌، نباتي‌ و حيواني‌ كه‌ در شمار عوالم‌ سفلاي‌ فرشتهء‌عشق‌ مي‌باشد، به‌ سير در مرتبهئ‌ چهارم‌؛ يعني‌ عالم‌ انساني‌ كه‌ برزخ‌ ميان‌ مراحل‌ سه‌گانهء‌سفلا و مراتب‌ سه‌گانهء علياست‌، مبادرت‌ مي‌ورزد

...

ادامه مطلب...

کوثر مهتاب

 مجموعه اي است از انفاس رحماني و ادعيه روحاني حضرت استاد يعقوب قمري شريف آبادي و سركار خانم رقيه خاتون حيدري كه با نيت تحصيل رضاي قلب حضرت رحمان گردآوري گرديده است.

ادامه مطلب...

مقالات معنوی استاد

کلیپ های تصویری

گلچینی از مجموعه سخنرانی های عارف هنرمند استاد یعقوب قمری شریف آبادی