پایگاه اطلاع رسانی

عارف صاحبدل، هنرمند و نویسنده فرزانه استاد یعقوب قمری شریف آبادی

به سایت فروغ مهتاب خوش آمدید

کوثر مهتاب


 مجموعه اي است از انفاس رحماني و ادعيه روحاني حضرت استاد يعقوب قمري شريف آبادي و سركار خانم رقيه خاتون حيدري كه با نيت تحصيل رضاي قلب حضرت رحمان گردآوري گرديده است.گزیده ای از ادعيه روحاني حضرت استاد يعقوب قمري شريفآبادي در کتاب کوثر مهتاب

 

5 - معبودا! ای پروردگار بیهمتا و ای خداوند احد و واحد! ما را از محبان و ثابتقدمان ولایت علی بن ابیطالب قرار ده و از پیروان راستین رهبر بزرگ انقلاب حضرت امام خميني(س) مستدام بدار. از خدمتگزاران صديق جمهوری اسلامی، بلاخص ولی امر مسلمین - که هم اکنون در حال خدمتگزاری است- بگردان، تا ما نگهبان و نگاهدار این مرد الهی و انقلاب عزيزمان باشیم. ای پروردگار با عزت! اگر ما را به سمت علمی سوق ميدهي، مرحمتی فرما تا در آن تزکیه نفس، صدق و اخلاص، طهارت و پاکدامنی، نورانیت و روحانیت داشته باشیم. الهی! ای خدای عزیز! ما را به علم موسی برسان و اگر لياقت داشتیم ما را به علم عیسی نیز برسان علمي كه خضر هم دارا بود. علمی که جایگاهش در این عالم نیست جایگاهش در زمین و در کنار آتش نیست، بلکه در ميان گلزار و بوستان و بهشت فردوس جاي دارد. خدایا! ای خداوند پاکان و متقین! عنایتی فرما که ما نیز توانایی شناخت جایگاه خود را داشته باشيم و مورد هدایت هدایتگران خدای رحمان قرار گیریم. هدایت شویم به راه حق و حقیقت و در زمره اولیای الهی قرار گيريم که غم و اندوه از دلهایمان زدوده شود.

 

16 - پروردگارا! ای آفریننده عشق! ای معشوقه ناز! ای احد بیهمتا! چشم امید ما به الطاف مقدس و منور و مطهر توست، تا عنایتی فرمایی و ما نیز به مقام عشق و معشوق نايل شويم. خداوندا! حال و هوای بهیميّت را از ما دور فرما تا ما به وحدت برسیم و توان شناخت مقام والا و رفيع رهبر عزیزمان را داشته و قدرشناس و شکرگزار ايشان باشیم، و اگر اينگونه نباشیم به فرموده قرآن به عذاب اليم حيوانيّت و ظلمت گرفتار خواهيم شد. خداوندا! تويي كه رحمان و رحيمي. در این مسیر الهی ما را پایدار نما، تا شاکر و خدمتگزار رهبر عظیم الشأن انقلابمان باشیم.

 

21 - خداوندا! ای خدای مدیر و مدبّر! ای رب جهانیان! در این عصر شلوغی سیاست، دستان با کرامت و با تفضل حضرت امام خمینی(س) را كه در حقيقت ثمره تمامی پیامبران است بر سر ما مستدام بدار تا در حال و آينده از مشکلات و مکر دشمنان و حسد غفلتزدگان حفظمان نماید كه راه را از بیراهه تشخیص دهیم و صراط کمال، سلامتی و جمال را بپيماييم و در زمره جوانمردان درگاه والای ولایت تو قرار گیریم.

 

31 - خدایا! ای آفریننده توانا! ای آنکه همیشه پیروز و فاتحي! در شب مبارك 12 فروردین، که به تعبیر این حقیر مربوط به آقا امام زمان(ع) است، بر ما عنایتی بنما تا ما نيز همچون جمهوری اسلامی، به مملکت وجودمان پیروز شویم و در آن انقلابي اسلامي بر پا کرده و بتوانیم به کمال الهی و جمال رحمانی و لطائف پنهاني که همه اسیر آن هستند، برسیم.

 

40 - اي خداي رحمان و رحيم! همه ما را در پناه خود و در جايگاه عرش رحيميت و رحمانيت خود و در مقام بخشايش و محبت خود محفوظمان بدار. به ما تواني عنايت فرما تا از بندگان صالح و شاكر و از خدمتگزاران صديق باشيم تا در آخرت در محضر و جلوه خداي رحمان و در برابر وجود مقدس حضرت امام كه با شهيدان عروج نمودند، از ما شهيدان و شاهدان زنده راضي باشند


مقالات معنوی استاد

کلیپ های تصویری

گلچینی از مجموعه سخنرانی های عارف هنرمند استاد یعقوب قمری شریف آبادی