پایگاه اطلاع رسانی

عارف صاحبدل، هنرمند و نویسنده فرزانه استاد یعقوب قمری شریف آبادی

به سایت فروغ مهتاب خوش آمدید

وحدت ومعنويت ،عامل تحكيم انقلاب


راز پيروزي و غلبه انقلاب اسلامي براستكبار جهاني را بايد در سايه اتحاد ملي و انسجام اسلامي ، و در پرتو معنويت، معرفت وايمان اسلامي جستجو كرد.


در طليعه خجسته بهار و جلوه‌هاي روح‌بخش طبيعت، ايران اسلامي بحمدالله شاهد موفقيت و پيروزي چشمگير در عرصه‌هاي بلندي است كه در پرتو رهنمودهاي بالنده و كلمات حكيمانه رهبر معظم انقلاب اسلامي، حضرت آيت الله خامنه‌اي-مدظله العالي-و همت و تلاش شبانه‌روزي جوانان برومند و مسئولان صديق اين مرز و بوم حاصل گرديده است. در اين دوران عزت‌آفرين، دلدادگان ولايت و شيفتگان معنويت مي‌كوشند تا راه كمال و سازندگي را در سايه‌سار ايمان و اميد به آرمان‌هاي متعالي امام و انقلاب به انجام رسانند و برگي ديگر به كارنامه پرافتخار خويش بيفزايند.

«وحدت ملي و انسجام اسلامي»، زيباترين عنواني است كه براي سال جديد انتخاب شده و در واقع، نشان از درايت و هوشياري رهبر معظم انقلاب و شناخت صحيح ايشان نسبت به شرايط و اقتضائات كشور، منطقه و جهان دارد. تجربه دردآور فلسطين و عراق و افغانستان، تفرقه‌افكني‌هاي سلطه‌جويان و زورگويان عالم بين صفوف مسلمانان، تهديد ايران از سوي آمريكا و همپيمانانش به ويژه با استفاده از اهرم شوراي امنيت و موقعيت حساس كنوني كشور جمهوري اسلامي ايران، همگي بيانگر راهكار اتحاد و همبستگي ملي و اسلامي است. از اين جهت، بر صاحبان قلم و بيان و همه كساني كه از سخني نافذ و قلمي رسا برخوردارند، فرض و تكليف است كه همواره بر اين محور اساسي تاكيد ورزند و در راستاي تحقق آن از جان و دل مايه گذارند.

به راستي وحدت كلمه، رمز پيروزي امت اسلامي و رمز بقاي انقلاب است كه جز با ايمان و تقواي الهي و خلوص نيت و توجه به معنويت فردي و اجتماعي حاصل نخواهد شد؛ عواملي كه ملت شريف ايران در طول بيست و هشت سال تاريخ انقلاب در پرتو رهنمودهاي معمار كبير انقلاب، حضرت امام خميني(س) و خلف صالحش، مقام معظم رهبري، با بهره‌مندي از آنها، به دنبال كسب استقلال و حفظ آن و دور ساختن خطرها و تهديد‌هاي دشمنان بوده، از خود مجاهدت‌ها نشان داده و جان‌هاي طيّب و طاهر بسياري از جوانمردان را در اين راه قرباني نموده است.

هنوز هم آنچه مردم مسلمان و انقلابي ايران را در مقابل توطئه‌هاي دشمنان پايدار نگه ‌مي‌دارد و كشور را در مسير تعالي و ترقّي قرار مي‌دهد، نيروي ايمان به خدا و اعتماد به وعده الهي مبني بر نصرت و پيروزي است كه «إن تنصروا الله ينصركم و يثبت اقدامكم»؛ چنان‌كه رهبر عزيزمان در فرازي از پيام نوروزي خود، اصل ايمان را در كنار وحدت كلمه از عوامل استقلال و عزت ملي برشمرده و فرموده‌اند: «آرزو و اميد همه ايرانيان، استقلال ملي، عزت ملي و رفاه عمومي ملت است و همه اين اهداف به بركت ايمان اسلامي، اتحاد كلمه، اميد و عزم ملي، استفاده صحيح از ظرفيت‌هاي كشور و تدبير و تحرك و تلاش محقق خواهد شد».

تقارن فرخنده شروع سال جديد با ماه ربيع‌الاول را به فال نيك مي‌گيريم و اميدواريم كه در عرصه داخلي به تحكيم اتحاد ملي و در عرصه‌هاي بين‌المللي به ترويج انسجام اسلامي همت گماريم و بديهي استكه تحقق اين آرمان بزرگ جز در پرتو پيروي‌ خالصانه از رهنمودهاي مدبرانه و سازنده رهبر عزيزمان و نيز حمايت صادقانه از رئيس جمهور محبوب و مردمي، جناب آقاي احمدي‌نژاد كه تمام همت خويش را براي تحقق عدالت اجتماعي، تقويت روحيه اسلامي و انقلابي و حمايت بي‌دريغ از محرومان و مستضعفان جامعه مصروف داشته‌اند، امكان‌پذير نخواهد بود.

بنابراين، وحدت ملي و انسجام اسلامي، مهم‌ترين عامل غلبه بر همه موانع و مشكلات و كليد گشايش خزاين ظاهري و باطني و تجلي تمام ظرفيت‌هاي خلاق وجود آدمي است؛ همان هدف مقدسي كه بنيانگذار انقلاب اسلامي، حضرت امام خميني(س) مي‌كوشيد تا آن را هم در عرصه اجتماع عيان سازد و تحقق‌بخش عدالت و وحدت به معناي واقعي كلمه باشد و هم در عرصه باطن، وحدت معنوي و معارف ديني را جلوه بخشد و در سايه تهذيب نفوس و تطهير قلوب، آحاد جامعه اسلامي را به زيور انسانيت و معرفت بيارايد.

اميد است كه به بركت پيشرفت در ميادين گوناگون علمي و معنوي، هر روز نظاره‌گر سربلندي ايران اسلامي در دنيا باشيم و ملت فهيم و بزرگ ايران كه با امام و مقتداي خويش، ميثاقي ماندگار بسته‌اند و هم‌اينك نيز همان اهداف مقدس و راه نوراني را در پرتو رهبري‌هاي حكيمانه و مدبرانه خلف صالحش استمرار مي‌بخشند، به الگويي شايسته در ميان ملت‌هاي بيدار و حق‌جوي عالم تبديل گردند. پس بر ما است كه با تأسي به رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب، همدل و متحد با نيروي ايمان و اراده در مسير رشد و ترقي مادي و معنوي حركت نماييم و با ايستادگي در برابر توطئه‌ها و تفرقه‌افكني‌هاي استكبار جهاني، تنها به عزت و سربلندي ملي و اسلامي‌مان بينديشيم.

 


مقالات معنوی استاد

کلیپ های تصویری

گلچینی از مجموعه سخنرانی های عارف هنرمند استاد یعقوب قمری شریف آبادی