پایگاه اطلاع رسانی

عارف صاحبدل، هنرمند و نویسنده فرزانه استاد یعقوب قمری شریف آبادی

به سایت فروغ مهتاب خوش آمدید

«اذا جاء نصر الله و الفتح»،حزب الله لبنان، مظهر مقاومت و همبستگي


نويسنده كه در سال 1362ش به عنوان يك هنرمند، در لباس مقدس بسيجي توفيق حضور در لبنان و عرصه نبرد با صهيونيسم غاصب را يافتم، افتخار داشتم كه تمام توان هنري و انقلابي خويش را صادقانه در اين سرزمين مقدس به كار گيرم و آثار هنري و خدمات تبليغاتي عديده‌اي را به جامعه انقلابي لبنان عرضه بدارم كه از جمله آنها طراحي تصوير هنري از هفده تن از شهداي لبنان در قالب آرم «الله» بوده كه در پي مشورت و نظر‌خواهي شهيد سيد عباس موسوي (رهبر پيشين حزب الله) و سيد حسن نصرالله با اين حقير انجام پذيرفت .


مقدمه
«مسلمانان لبنان و نيروهاي مؤمن در آن كشور، ثابت كردند كه اراده انسان و ايمان مؤمن، بر هر گونه سلاح و تجهيزاتي تفوّق دارد». (رهبر معظم انقلاب)
مبارزات حق‌طلبانه سلحشوران حزب‌الله لبنان كه به راستي‌ تداوم‌بخش راه مقدس انقلاب اسلامي ايران و خورشيد فروزانش، امام خميني(س) مي‌باشد، برگ افتخاري است در تاريخ عدالت‌خواهي بشريت و مايه سرافرازي همه دوستداران آزادي و عدالت و ترسيم‌كننده برتري اراده استوار و ايمان راسخ بر تسليحات نظامي ابرقدرت‌هاست.


در عصر حاضر، انقلاب اسلامي ايران با حركت الهي و معنوي امام خميني(س) روحي تازه در كالبد ملل ستمديده دميده و حديث بيداري را در فضاي جان همه آزاديخواهان عالم طنين‌افكن نموده و مستضعفان جهان را به قيام در برابر زورگويان و ستمگران زمان فراخوانده؛ به طوري كه به جرأت مي‌توان گفت تمامي مبارزات در گوشه و كنار دنيا در راستاي نيل به عدالت و آزادي، نشأت گرفته از انقلاب شكوهمند ايران اسلامي است.
و به راستي، يكي از ملل ستم‌كشيده و آزاديخواه، ملت غيور و با ايمان لبنان است كه سال‌ها از بيدادگري‌هاي رژيم غاصب صهيونيسم متحمل رنج‌ها، مصائب و آوارگي‌ها شده و با اين وجود، لحظه‌اي از مبارزه و تلاش به منظور دستيابي به حقّ مسلم خويش كه همان استقلال و امنيت در عرصه‌هاي مختلف مي‌باشد، دست برنداشته است.
در اين ميان، امروزه حزب الله لبنان به عنوان گروهي مبارز و نهادي مقدس به رهبري سيد حسن نصرالله، روحاني نستوه و شجاع لبناني، جلوه مقاومت و پايداري و مظهر وحدت و همبستگي در برابر جنگ‌افروزي‌هاي ظالمانه اسرائيل و سلطه‌طلبي‌هاي مستكبرانه آمريكا به شمار مي‌آيد؛ گروهي كه به واقع، در ميان ملت‌هاي آزاده جهان جايگاهي بس رفيع دارند كه با افتخار و سربلندي براي حفظ دين و ميهن خويش از جان مايه مي‌گذارند و بسان «سدّ مستحكم» در مقابل سيل ويرانگر افزون‌طلبي اسرائيل ايستاده و چون «بنيان مرصوص»‌اند كه مكر و تزوير شياطين كوچك و بزرگ هرگز خللي در اراده استوار و ايمان راسخ ايشان ايجاد نمي‌كند.
و آنچه بر صلابت و اقتدار حزب الله لبنان افزوده، شجاعت، استقامت و عزت نفس رهبر شيعي آنان، سيد حسن نصر الله است كه پيشاپيشِ جان بركفان لبناني همچنان در مبارزه مقدس خويش ايستادگي مي‌ورزد و نويد فتح و پيروزي نهايي را سرمي‌دهد؛ چنان كه قرآن كريم وعده داده: «الا ان حزب الله هم الغالبون». مجاهدت و خلوص او در اين راه، كه حتي فرزند برومند خود «سيد هادي نصرالله»را نثار اهداف متعالي‌اش نمود و با خون او و خون هزاران شهيد لبناني، شجره طيبه مقاومت را آبياري كرد، از او چهره‌اي محبوب در جهان عرب و دنياي اسلام ساخته و قلوب آزادگان عالم را مجذوب خويش نموده است.
نويسنده كه در سال 1362ش به عنوان يك هنرمند، در لباس مقدس بسيجي توفيق حضور در لبنان و عرصه نبرد با صهيونيسم غاصب را يافتم، افتخار داشتم كه تمام توان هنري و انقلابي خويش را صادقانه در اين سرزمين مقدس به كار گيرم و آثار هنري و خدمات تبليغاتي عديده‌اي را به جامعه انقلابي لبنان عرضه بدارم كه از جمله آنها طراحي تصوير هنري از هفده تن از شهداي لبنان در قالب آرم «الله» بوده كه در پي مشورت و نظر‌خواهي شهيد سيد عباس موسوي (رهبر پيشين حزب الله) و سيد حسن نصرالله با اين حقير انجام پذيرفت. اين طرح، بيانگر آن است كه انوار انقلاب اسلامي از خورشيد عالم‌تاب خميني كبير (س) تابيدن گرفته و شهداي اسلام را به قرب حق تعالي رسانده و كلمه طيبه «الله» همچون شجره مباركي بر سر مستضعفان عالم ساية رحمت و بشارت افكنده و مؤمنان صادق را به ملكوت اعلا رفعت بخشيده است.
و اينك كه شاهد تجاوزات اسرائيل اشغالگر و همچنين نظاره‌گر استقامت و مجاهدت ستودني حزب الله لبنان به رهبري‌هاي مدبرانه سيد حسن نصرالله هستيم، وظيفه خويش دانستم كه با زبان قلم ترسيمگر گوشه‌اي از رشادت‌هاي اين حزب الهي و رهبر محبوب و آزاده آن باشم.
در اين برهه حساس، ما ملت بزرگ و مسلمان ايران و رهروان و ارادتمندان ولايت، نداي جانشين بر حقّ امام، رهبر معظم و محبوبمان، حضرت آيت الله خامنه‌اي را عاشقانه لبيك مي‌گوييم و همگام با تمامي ملت‌هاي حق‌طلب عالم، ضمن محكوم كردن تجاوزات خصمانه صهيونيسم اشغالگر، حمايت همه‌جانبه خويش را از حزب الله لبنان اعلان مي‌داريم و فتح و نصرت مجاهدان لبناني را از درگاه الهي خواستاريم كه «نصر من الله و فتح قريب؛ نصرت و ياري از سوي خداست و فتح و پيروزي نزديك است».


مقالات معنوی استاد

کلیپ های تصویری

گلچینی از مجموعه سخنرانی های عارف هنرمند استاد یعقوب قمری شریف آبادی