همان‌گونه که آهن توسط مغناطیس جاذبه پیدا می‌کند، عاشق توسط معشوق روح پیدا می‌کند.
گالری تصاویر

كليپ تصويري : عارف واقعی


«کسانی که ایمان آورده اند، شدیدترین عشق را به خدا دارند» این عشق چیست که عارفان ما، اولیا و حتی خدا در کتابش دم از آن می زند. خداوند در قران، ایمان به خودش را شدیدترین عشق قرار داده تا آن مومن به خدا هدایت شود.

عوالم‌ هفت‌گانهء‌ فرشته‌ عشق‌(عالم رحمانی‌)

، مهم‌ترين‌ فيض‌ و عالي‌ترين‌ رحمتي‌ كه‌ از وجود رحماني‌ انسان‌كامل‌ساطع‌ مي‌گردد، خصيصهء هدايتگري‌ و كمال‌ و جمال‌بخشي‌ اوست‌ كه‌ فروغ‌ دل‌انگيز وجه‌قدسي‌اش‌، محكم‌ترين‌ عروة‌ وثقاي‌ نجات‌ براي‌ سالكان‌ طريق‌ كمال‌ مطلق‌ از دام‌ تعلقات‌دنيايي‌ و مطمئن‌ترين‌ ريسمان‌ عروج‌ دلدادگان‌ جمال‌ حق‌ به‌ سرمنزل‌ مقصود در فردوس‌برين‌ است‌

...

ادامه مطلب...
روحيه جوانمردي در ورزش

جناب استاد قمري، آنگاه كه به شهرري كوچ نمودند‌، از سن 17سالگي، مجدانه به ورزش كشتي پرداختند. شيفتگي و علاقه ايشان به كشتي باعث شده بود تا در اين ورزش موفقيتهاي زيادي را كسب كنند.

...

ادامه مطلب...
فروغ مهتاب: مصاحبه با استاد

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

نشريه فروغ وحدت ـ نشريه دانشجوئي دانشگاه مذاهب اسلامي، قسمت اول

گفتگويي با هنرمند صاحبدل، استاد «يعقوب قمري شريف آبادي»
اشاره:
با نظر به تماس‌هاي متعدد دانشجويان و بعضي اساتيد، در طي شماره‌هاي قبل، مبني بر آشنايي بيشتر با زندگي و آثار نويسنده كتاب «انسان كامل، مرآت خفيه» (كه در شماره‌هاي پيشين از بعضي مطالب ايشان بهره جسته‌ايم) بر آن شديم تا از نزديك و از زبان خود استاد، با زندگي و آثار علمي، هنري ايشان آشنا شويم.
متن ذيل ماحصل گفتگويي است صميمانه با هنرمند صاحبدل، جناب استاد «يعقوب قمري شريف آبادي» كه ايشان با وجود مشغله كاري فراوان، با كمال متانت و حسن التفات ما را در تهيه آن ياري رساندند.
ديباچه
تفرج در بوستان پرطراوت زندگي اهل دلي كه نغمه قدسي از جوهره وجودش به گوش جان مي‌رسد، شكوفه‌هاي اسرار و لطايف حق را براي شيفتگان معنا و تشنگان جام محبت به ارمغان مي‌آورد. فرزانه‌اي كه بي‌اذن خداي رحمان و بي‌الهام حضرت رب، قلم بر لوح نمي‌كشد و شهد كلام خود را جز به پروانگان شيدا تقديم نمي‌دارد. از هر قطره‌ رنگ الهي‌اش، ‌اقيانوسي از بي‌رنگي مي‌چكد و با هر قطره‌اي آب حيات را به سوي دلباختگان و سالكان راه حق روان مي‌سازد. هرچند غبار غربت و گمنامي، سال‌هاي مديدي است كه بر چهره اين نگار مكتب نرفته نشسته است، اما ذوق سرشار معنوي و دستان پرتوان الهي‌اش در صحنه عشق و شرف و جهاد و سلوك، از او هنرمندي متعهد، نويسنده‌اي توانا و صاحبدلي آگاه ساخته است.

ادامه مطلب ...

نشريه فروغ وحدت ـ نشريه دانشجوئي دانشگاه مذاهب اسلامي، قسمت دوم

جناب استاد! در بين تابلوهايي كه روبروي ماست، سه تابلو توجه ما را به خود جلب كرده، لطفا بفرماييد سيرت اين سه وجود مبارك و نوراني را چگونه به عرصه صورت آورديد؟
سه تابلويي را كه در پيش روست با الهام از «ثم أنشأناه خلقا آخر فتبارك الله احسن الخالقين» به ترتيب بيان مي‌نمايم:
در ترسيم تابلوي اول كه سيماي نوراني رهبر معظم انقلاب (نيايش)، اين قائد راست قامت دوران، حضرت آيت‌الله‌العظمي خامنه‌اي (مد ظله العالي) است، قلم را به نورانيت رحماني و تلألؤ الهي آغشته نمودم و پس از حجب سرادقات غيب لم يزلي به رؤيت جلوه‌گشايي آن محبوب سرمدي نشستم و آنگاه كه در خلوت نيايش دعاي شبانگاهي، او را علي‌وار در حال عبادت عاشقانه به تصوير مي‌كشيدم، دل را در عروجي مقدس به سوي معبود ازلي يافتم و آندم كه رداي سبزفامش را ترسيم مي‌نمودم، قلم را در جنت عشق و بوستان سرسبز معرفت به تفرجي معنوي واداشتم. استقامت و پايداريش در راه بندگي حضرت حق را در استقبال و توجه صادقانه به سوي كعبه مقصود ديدم و در دست راز و نياز مخلصانه‌اش، نور تفضلات و عنايات ربوبي آن بي‌نياز مطلق را مشاهده نمودم.

ادامه مطلب ...

اميدوارم الطاف و عنايات حضرت رحمان كه جلوه مقدّسش، علي بن ابيطالب(ع) ميباشد، شامل حال ما گردد تا سخنان معنوي و عارفانه در قلبهاي ما تأثيرگذار باشد و همتي يابيم تا خود را بسازيم و توفیق خدمت به خلق و اوليای خدا را داشته باشيم.معرفی کتاب

كتاب پرتويي از جمال روح الله

اكثريت آدميان صورت‌ها را براي عورت‌ها و عورت‌ها را براي شهوت‌هايشان مي‌پسندند.

پايگاه اطلاع رساني فروغ مهتاب

ارائه دهنده آثار علمي معنوي استاد يعقوب قمري شريف آبادي