مؤمن در مقابل خدا همچون زمین در برابر خورشید است که چهار فصل دارد؛ فصل اوّل، پاییز: برای ریختن رنگ تعلقات. فصل دوم، زمستان: برای سفید شدن از تیرگی‌ها. فصل سوم، بهار: برای دمیدن روح و پديد آوردن ثمرات. فصل چهارم، تابستان: برای چشیدن حلاوت ثمرات.
گالری تصاویر

اثر بوسه يا حرارت عشق

از جمله خدمات هنري حضرت استاد قمري پس از بازگشت از سفر عربستان، ترسيم 28 تابلو (180×110) از شخصيتهاي برجسته انقلاب اسلامي همچون امام راحل (ره) مي‌باشد كه 14عدد آن به سفارش حزب جمهوري اسلامي ورامين و بقيه نيز به سفارش سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ورامين بوده است. آنچه كه از اوج خلوص و وارستگي اين هنرمند متعهد انقلاب پرده برمي‌دارد، آنست كه ايشان در مقابل ترسيم اين 28 تابلو تنها به مبلغ 7 هزار تومان به عنوان دستمزد اكتفا نمودند و اين نبود جز بواسطه عشق وافر ايشان به انقلاب اسلامي و خدمت خالصانه در جهت رضاي حضرت ربّ.اولين تابلويي كه ايشان به ترسيم آن مبادرت ورزيدند، نقاشي تمثال مبارك شهيد مظلوم آية‌الله بهشتي (ره) بود. نهايت اخلاص و صدق استاد در اين كار منجر شد تا حضرتش در ساعت 1 بعدازظهر همان روز در عالم خواب مشاهده كنند كه حضرت امام خميني (قدس سرّه) مسرور و خوشحال به منزل ايشان تشريف آورده‌اند و درحالي‌كه تبسمي كه نشان از رضايت مي‌داد، بر لب داشتند، به جناب استاد نزديك شده، لبهاي خود را بر روي پيشاني استاد نهاده و با يك حالت عشق و وجد روحاني آنقدر استاد را بوسيدند كه وقتي از خواب برخواستند،‌ رطوبت ناشي از بوسه حضرت امام (ره) را بر پيشاني خود احساس نمودند.
آري اثر اين بوسه، حكايت از حرارت عشقي داشت كه در عالم معنا اولياي بزرگ الهي نسبت به ايشان داشته و دارند.
برگرفته از كتاب سجده رمز خلاقيت عشق (نويسنده: علي نعيم‌الدّين خاني)  پرینت

آدمیان مانند قطرات باران از دریای وحدت به خشکی کثرت می‌ریزند تا به صورت نباتات گوناگون آشکار شوند و پس از انتقال به عالم غیب، ارواحی گوناگون برای آخرتشان باشند.

پايگاه اطلاع رساني فروغ مهتاب

ارائه دهنده آثار علمي معنوي استاد يعقوب قمري شريف آبادي